Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon , ameliyathane, kreş ve hasta evleri gibi mikrobiyolojik risk taşıyan alanlarda Biyotek Biyosidal’in sıklıkla uygulamasını yaptığı işlemlerden biridir. Yaşadığımız çağda bulaşıcı hastalıklar konusunda, insan hassasiyetinin arttığı gibi gerçekten de yaşam şeklimizdeki değişikliklerle risklerde artmaktadır. Artık hastalık çağındaki bağışıklık sistemi tam olarak oturmamış çocuklar kreşlerde bir arada ve temas halindedir. Bu durum çocukluk çağı hastalıklarının hızla yayılmasında oldukça önemli bir etmendir. Örneğin böyle bir anaokulunda tek bir çocukta görülen bakteriyel ya da viral bir hastalığın bütün çocuklara yayılması sadece bir kaç gün içinde mümkündür. Bu aşamada yapılacak bir dezenfeksiyon işlemi bu yayılımı anında durdurup çocukların sağlığının korunmasında önemli bir katkı sağlar.

Kemoterapi, düşkünlük, yaşlılık gibi bağışıklık sisteminin zayıfladığı insanların yaşam alanlarında normal olarak bulunabilecek mikro organizmalar fırsatçı enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Artık sadece izolasyonun yeterli olmadığı düşünüldüğünde dezenfeksiyon hizmeti almak bu gibi hastaların tedavi sürecinde bir de enfeksiyon hastalıklarıyla uğraşmasını önleyebilir.

Biyotek Biyosidal, yeni geliştirilen nanoteknolojik dezenfektanlar sayesinde eskisi gibi insan sağlığı açısından zararlı olabilecek dezenfektanlar kullanmadan üstelik de uzun süreli dezenfeksiyon işlemi yapabilmektedir.Etkinliği 3 ayı bulabilen, geniş spekturumlu ve teması halinde insan sağlığı açısından hiçbir zararı olmayan nano gümüş kullanarak, hasta evleri, toplu taşıma araçları, kreşler ve bunun gibi mikrobiyolojik tehdidin olduğu yerlerde Biyotek Biyosidal, ihtiyacınız olan dezenfeksiyon hizmetini sizin için sağlar.

Mikrobiyoloji adından da anlaşılacağı üzere biyolojinin konusudur ve bu konudaki yetkinlik için en doğru personel biyologlardır. Firmamızda görevli biyologlar dezenfeksiyon hizmeti konusunda bizzat ilgilenmekte ve uygulamalara katılmaktadır.

Nano gümüşün kullanıldığı dezenfeksiyon, yaygın görülen enfeksiyon etmenlerinde yeterli olduğu gibi gereği durumunda yayılmakta olan hastalığın ve buna yol açan mikrobiyolojik etmenin ne olduğuna bakılarak daha farklı dezenfektan kullanımına biyologlarımız tarafından karar verilebilmektedir.

Biyotek Biyosidal sadece halk sağlığı alanında ihtiyaç duyan son kullanıcılar için değil, aynı zamanda pek çok hastanenin ameliyathane servisleri içinde hizmet vermektedir. Sizde ameliyathanelerin tercih ettiği etkinlikte ve güvenilirlikte nan gümüş ile ya da daha spesifik bir dezenfektanla dezenfeksiyon hizmeti almak için biyologlarımızla görüşebilirsiniz.

© Biyotek Biyosidal 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.