Koronavirüs Dezenfeksiyon Tavsiyeleri

Koronavirüs Dezenfeksiyon Tavsiyeleri

Herkesin aklında aynı soru var: coronaya karşı ne yapabiliriz?

Sizin için aşağıdaki uygulanabilir dezenfeksiyon yöntemleri önerebiliriz.

Günlük yapılması gerekenler:

Mümkünse bizim de kullandığımız dezenfektanları tercih etmeniz çok daha doğru ancak herkesin bildiği çamaşır suyu da profesyonel ürünleri ulaşamadığınız durumda ihtiyacınızı büyük oranda karşılayacaktır. Profesyonel ürünlere ulaşma konusunda bizden yardım isteyebilirsiniz.

Peki kendimiz nasıl dezenfeksiyon yaparız?

Hergün yapılması gerekenler:

Basit bir sprey şişesi (camsil şişesi fıs-fıs) burada iş yükünüzü büyük ölçüde azaltır. Doğru oranda hazırladığınız dezenfektan su karışımını evin ya da apartmanın içerisinde sürekli temas ettiğiniz yerlere sık sık uygulayın. Örneğin evinizden çıkarken yanınıza aldığınız dezenfektan şişenizle evden çıkar çıkmaz kapı kolunu, zil döğmenizi, asansör çağırma düğmesini, trabzanları, asansörün içini ve binadan çıkış kapısının kolunu dezenfekte etmeniz neredeyse hiç vaktinizi almaz. Ve bunu yapmanız sadece sizi değil apartmandaki diğer insanları da koruyacaktır. Şayet böyle bir sprey şişesi yoksa aynı dezenfektanlı su ve bez yardımıyla bahsedilen yerleri silebilirsiniz.

Gün aşırı yapılması gerekenler:

Bugüne kadar evinizin veya apartmanımızın zeminini sildiğiniz temizlik malzemeleri büyük oranda sizi yeni tip corona virüs (Covid-19) bulaşmasından korur. Ancak hastanelerde uyguladığımız gibi paspas suyuna katacağınız türden bir dezenfektan tam bir koruma sağlar. Ancak ne kullandığınızı bilmeniz önemlidir.

Profesyonel dezenfeksiyon:

Profesyonel bir firmadan dezenfeksiyon hizmeti almanın bir maliyeti vardır ve bu nedenle seyrek olarak bu hizmeti alabilirsiniz. Dolayısıyla çok daha etkin bir hizmet almayı beklersiniz. Bizim yaptığımız tam da budur.

Yaklaşık 10 yıldır dezenfeksiyon yapan bir firma ve ekip olarak sizlerin günlük ve günaşırı yaptığınız dezenfeksiyonun eksiklerini tamamlamak üzere hizmet verdiğimizi biliyoruz. Gerek uygulama yöntemi gerekse uygulanan dezenfektanlar yaşadığınız ortamı tam anlamıyla Corona virüsünden ve tabi ki diğer mikroorganizmalardan arındırmalıdır. Tabii ki burada bir teknik yetkinlik gerekliliği tartışılmaz: ne ile mücadele ettiğinizi hangi ürünü kullanacağınızı bilmek çok önemlidir.

Bugünlerde sadece birkaç dezenfektan ön plana çıksa da aslında -her hastalığın tedavisinin farklı olduğu gibi-uygulama yapılacak yere, hasta durumuna, şikayete göre dezenfektan ve uygulama yöntemine karar verilmesi en doğrudur.

Bizim kullandığımız ürünlerden bazıları şunlardır

  • Hidrojen peroksit
  • Kolloidal gümüş
  • Benzalkonyum klorür
  • Alkil dimetil klorür
  • Kuarterner amonyum bileşikleri
  • Klorheksidin glukonat
  • Gluteraldehit
  • Nanoteknolojik dezenfektan
  • Nano gümüş
  • © Biyotek Biyosidal 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.