Dezenfeksiyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dezenfeksiyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Biyotek biyosidal yıllardır ameliyathaneler, doğumhaneler, kreşler ve kemoterapi hastalarının evlerinden ibaret bir portföye dezenfeksiyon hizmeti vermekte iken; yeni Corona virüsü Covid-19 salgınından dolayı bir anda toplumun her kademesinden dezenfeksiyon talebi almaya başladı. Pek çok insanın bir arada çalıştığı ofisler, imalathaneler, cafe – restoranlar, apartmanlar hatta evler artık dezenfeksiyon hizmeti alıyor.

Ancak artan bu yoğun hizmet talebi ile dezenfeksiyon uygulamasını yaptığını söyleyen kişiler de ortaya çıktı. Dezenfeksiyonun gözle görülen bir sonucu olmadığı için, bu konuda tüketicilerin daha bilinçli olması gerekiyor. Zaten sağlık bakanlığınca yetkilendirilmiş firmaların dışındaki kişi ve kurumların böyle uygulamaları yapması yasak iken, il sağlık müdürlüklerinin denetimleri daha da önem kazandı. Ancak herkes gibi il sağlık müdürlüğü personelleri de evde kalmaya gayret ediyor. Dolayısıyla ciddi bir denetim boşluğu ve buna bağlı olarak mağdur olan insanlar var. Çünkü salgından korunduğunuzu düşündüğünüz ama virüslerden tam olarak eradike edilmemiş bir ortamda, daha büyük risk altında olacaksınız.

Sizlere tavsiyemiz uygulamayı yapacak şirket ve kişinin yasal izinlerinin tam olduğundan emin olduktan sonra, teknik yetkinliğini de gözden geçirmenizdir. Sorularınız için Biyotek Biyosidal bünyesindeki biyologlara telefonla ulaşabilirsiniz.

İletişim: 0(216) 330 9000

© Biyotek Biyosidal 2020 | Tüm Hakları Saklıdır.